Novinky
- 18jún
Výsledky prijímacích skúšok - 2. kolo
- 02jún
2. kolo príjímacích skúšok
Riaditeľstvo školy oznamuje, že bude konať 2. kolo prijímacích skúšok v odbore učiteľstvo pre MŠ a vychovávateľstvo - 16. 6. 2026. Voľné sú 3 miesta. Kritériá prijatia sú zverejnené v časti O škole - Prijímačky - Kritériá.
V prípade potreby kontaktujte 0908510026.
- 01jún
Prváčky v Ateliéri Hlavina ...
... obdivovali obrazy bánovskej rodáčky Dáše Lipták Ďurišovej s tematickým ladením Pamäť krajiny. Študentky privítala a galériou sprevádzala Ing. Viera Žáková, predstavila dievčatám maliarsky štýl a ponechala im aj priestor na individuálnu prehliadku. V rámci individuálnej prehliadky vyberali dievčatá obrazy, ktoré ich najviac zaujali, argumentovali čím. Nakoniec sa vžili do role maliara a pomocou geometrických obrazcov vyjadrili reálnu životnú situáciu - okamih, zážitok, pohľad, tak ako spomínaná výtvarníčka.
- 01jún
Výsledky prijímacích skúšok - 1.kolo
Odbor: učiteľstvo pre materské školy a vychovávateľstvo
Vyveska_100018692_ucitelstvo_pre_materske_skoly_a_vychovavatelstvo_2026_27_kolo1_bez_mena.pdf
Odbor: sociálno-výchovný pracovník
Vyveska_100018692_socialno_-_vychovny_pracovnik_2026_27_kolo1_bez_mena.pdf
- 13máj
Vlastné hudobné nástroje a maľovaná hudba
Aktivity vo vyučovacích predmetov z oblasti hudby majú viacero podôb. V téme Inštrumentálne činnosti sme sa realizovali kreatívne. Z recyklovateľného materiálu sme vyrobili ľahko ovládateľné hudobné nástroje. Činnosť, ktorú je možné realizovať napríklad s deťmi alebo klientmi, sme si vyskúšali na vlastnej koži. Zároveň sme si vedľa hudobnej triedy spravili malý výstavný kútik. V téme Počúvanie hudby to bola maľovaná hudba na hudobnú ukážku C. Debussyho Svit Luny.
- 12máj
Hravá matematika v podaní druháčok
Súčasťou vzdelávania v našej škole je aj predmet metodika rozvíjania matematických predstáv v MŠ a na 1. stupni ZŠ. V 2. ročníku je obsah predmetu zameraný na oblasť geometria, meranie a orientácia v priestore. Študentky motivované p. uč. Bakytovou si vyskúšali simuláciu práce pedagóga s deťmi na základe vlastných pracovných listov. Použili v nich rôzne metódy, formy, postupy a spôsoby.
Snažili sa u detí rozlišovať tvary, vzťahy medzi predmetmi, porovnávať ich spoločné a rozdielne vlastnosti, správne pomenovať, určiť farbu predmetov a hravou formou rozvíjať matematické, logické, komunikačné, poznávacie, porovnávacie a sociálne kompetencie.
- 13máj
Študentský ples
Dňa 30. 04. 2026 sa vo Farskom dome kultúry v Bánovce nad Bebravou uskutočnil školský ples, ktorý sa niesol v príjemnej atmosfére plnej hudby, tanca, zábavy a skvelých zážitkov. Ples organizoval školský parlament našej školy v spolupráci so žiakmi Gymnázia J. Jesenského a SOŠ strojníckej v Bánovciach nad Bebravou. Slávnostne ho otvoril primátor mesta, Ing. Róbert Gašparík. Spoločnými silami sa podarilo pripraviť krásne podujatie, na ktoré budeme ešte dlho spomínať.
Večer sa niesol v elegantnom duchu, nechýbala výborná hudba, bohatý program, chutné občerstvenie ani dobrá nálada. Účastníci si užili tanečný parket naplno a vytvorili nezabudnuteľnú atmosféru plnú smiechu, priateľstva a spoločných momentov. Ďakujeme všetkým organizátorom, pedagógom, hosťom a študentom, ktorí sa podieľali na príprave a priebehu plesu. Veľká vďaka patrí každému, kto prispel k tomu, aby bol tento večer výnimočný.
- 03máj
Deň pečenia
Tento netradičný sviatok sme vymysleli na hodinách metodiky edukačných činností pred piatimi rokmi a zachovávame ho dodnes! Vždy sa nájdu šikovní a ochotní študenti, ktorí prekonajú svoje pohodlie a upečú chutný koláčik alebo zákusok, ktorým pohostia svojich spolužiakov. Aby to bolo aj trochu napínavé, koštujúci hlasujú za najchutnejší koláčik - tento rok vyhrali cukrárske dobroty od Demi, Matúša, Ashley a Ley. Ale chutné aj krásne boli všetky!
- 03máj
Skrášlili sme si okolie školy
Deň Zeme sme si v opäť pripomenuli činorodou prácou :-) Zamerali sme sa na priestor pred školou slúžiaci ako parkovisko, a zároveň využívaný ako nádvorie CSOŠ. Vyhrnuli sme si rukávy a poďho do práce: vytrhali sme burinu, ostrihali sme divé malinčie a vyzbierali odpadky. S pocitom dobre vykonanej práce sme nasledujúci deň doma oslavovali 1. máj.
- 03máj
Tretiaci stavali máj v CSS
V tradičnej kultúre slovenského ľudu sa mesiac máj spája s láskou a k tomu sa viazali rôzne zvyky, napr. stavanie "mája" symbolizujúce lásku a úctu.
Mládenci stavali máje slobodným dievčinám. My máme v láske a úcte tradície a seniorov, ktorých životnú múdrosť si veľmi vážime. Preto sme v CSS v Bánovcich nad Bebravou a s ich pomocou symbolicky postavili máj. Chlapci stavali máj, dievčatá i klientky ho ozdobili, zaspievali sme si a zatancovali. Klienti si zaspomínali a žiaci sa učili medzigeneračnému porozumeniu. Srdečné poďakovanie patrí pánovi akordeónistovi, ktorý
ochotne spestril toto naše vystúpenie :-)
- 29apr
Prijímacie skúšky
Prijímacia skúška - 1. termín uskutoční dňa 4. 5. 2026 v budove CSOŠ – 1. medziposchodie, hudobná učebňa. Začiatok skúšky je o 8.00 hod., predpokladaný záver – 11.15 hod.
Prijímacia skúška - 2. termín uskutoční dňa 11.5. 2026 v budove CSOŠ – 1. medziposchodie, hudobná učebňa. Začiatok skúšky je o 8.00 hod., predpokladaný záver – 11.15 hod.
- 27apr
Prípravné stretnutie pred prijímacími skúškami
... sa uskutoční dňa 28. 4. 2026 o 14.00 v triede 3.B. Predpokladaný záver - 15.30. Prineste si písacie potreby.
Tešíme sa na vás!
- 22apr
FB profil Márie Terézie a Jozefa II.
Tento originálny nápad uskutočnili žiaci 1.A s p. uč. Sekáčovou na hodinách dejepisu.
Prváci vytvárali profilovú fotografiu osobnosti, osobné údaje o jej narodení, bydlisku a rodinnom stave. Prepájali moderné technológie s históriou, čo ich nútilo premýšľať o tom, ako postava rozmýšľala, aké mala vzťahy s okolím, kto boli jej priatelia. Tento kreatívny prístup mení nudné fakty o historických osobnostiach v živý príbeh a pomáha žiakom pochopiť život, dobu a činy danej osobnosti. Ing. Mgr. Anna Sekáčová
- 17apr
Tvorivá dramatika v praxi
Naše druháčky v odbore učiteľstvo pre materské školy a vychovávateľstvo navštívili spolu s p. uč. Kristínou Plachou Materskú školu 9. mája v BN a prepojili tak teóriu s praxou. Ďakujeme za spoluprácu, krásne privítanie aj celý priebeh. Ako samotnú prípravu a realizáciu aktivít v MŠ vnímali samotné študentky?
„Dňa 14. 4. sme v materskej škole realizovali divadielko o Snehulienke, čo bola naša prvá takáto skúsenosť. Deti prejavili veľký záujem a väčšina z nich sa aktívne zapájala. Po predstavení nasledovali aktivity, pri ktorých deti spolupracovali. Celkovo hodnotím túto skúsenosť pozitívne, s priestorom na zlepšenie.” Michaela Hricová
„Naša návšteva materskej školy, kde sme odohrali divadelné predstavenie pre deti, bola príjemnou skúsenosťou. Už samotná príprava na vystúpenie bola dôležitá. Museli sme si rozdeliť úlohy, nacvičiť jednotlivé scény, pripraviť rekvizity a premyslieť spôsob, ako deti zaujať. Pri príprave sme sa snažili prispôsobiť obsah aj prejav veku detí, aby bol pre nich zrozumiteľný, zábavný a zároveň poučný. Počas samotného vystúpenia nás deti veľmi milo prekvapili svojou spontánnosťou a reakciami. Aktívne sa zapájali, smiali sa a reagovali na dej, aj keď zo začiatku sa niektoré hanbili. Táto skúsenosť nám ukázala, aké dôležité je vedieť komunikovať s detským publikom, prispôsobiť tempo, hlas aj výraz, a zároveň byť pripravený improvizovať. Naučili sme sa lepšie spolupracovať v tíme a reagovať na vzniknuté situácie. Celkovo hodnotím túto skúsenosť veľmi pozitívne. Okrem nových zručností nám priniesla aj radosť z vystúpenia a dobrý pocit z toho, že sme dokázali deti potešiť a zaujať.” Monika Plášeková
„Dňa 14. 4. sme spolu s pani učiteľkou navštívili Materskú školu 9. mája v Bánovciach nad Bebravou. Pre deti sme si pripravili divadielko o Snehulienke, ktoré ich veľmi zaujalo. Počas predstavenia deti aktívne reagovali, zapájali sa a bolo vidieť, že ich príbeh baví. Po divadielku nasledovali rôzne aktivity, do ktorých sa deti s radosťou zapojili. Vládla tam príjemná a veselá atmosféra, deti spolupracovali a užívali si pripravený program.
Táto skúsenosť bola pre nás veľmi prínosná, pretože sme si mohli vyskúšať prácu s deťmi v praxi a zároveň sme si odniesli veľa pekných zážitkov.” Emma Kolíková„V utorok 14. apríla sme boli v škôlke. Najskôr sme deťom zahrali divadielko o Snehulienke, ktoré ich veľmi zaujalo. Po divadielku sme si pre ne pripravili rôzne aktivity. Niektoré deti boli veľmi aktívne a zapájali sa hneď, iné boli skôr tichšie a potrebovali viac povzbudenia. Snažili sme sa im venovať individuálne a zapojiť ich do činností. Atmosféra bola príjemná a deti spolupracovali. Myslím si, že sa im aktivity páčili a užili si ich. Táto skúsenosť bola pre mňa prínosná a pomohla mi získať viac praxe pri práci s deťmi. Celkovo hodnotím túto návštevu veľmi pozitívne.” Lada Paulenová
„Divadlo a aktivity v MŠ sa mi páčili, deti boli milé a aktívne. Zo začiatku som bola nervózna, ale potom to bolo v pohode. Myslím si, že sa im to páčilo a bola to dobrá skúsenosť.” Nelly Kolárová
"Boli sme v MŠ, kde sme si pre deti pripravili rôzne aktivity a divadielko na motív rozprávky Snehulienka. Celá skúsenosť sa mi veľmi páčila. Deti boli aktívne, spolupracovali medzi sebou a s nadšením sa zapájali do všetkých činností. Bolo vidieť, že ich pripravený program zaujal a priniesol im radosť. Počas divadielka deti pozorne sledovali dej a reagovali na jednotlivé postavy, čo vytváralo príjemnú atmosféru. Aktivity, ktoré sme si pre ne pripravili, boli vhodné ich veku a podporovali ich kreativitu aj spoluprácu. Túto skúsenosť hodnotím veľmi pozitívne, pretože som si vyskúšala prácu s deťmi v praxi, a zároveň som videla, aký veľký význam má dobre pripravený program pre ich zapojenie a radosť.” Ema Grajcárová
- 17apr
Praktické maturity
Dňa 16. 4. a 17. 4. 2026 sa štvrtáci opäť o krok posunuli k svojmu cieľu - úspešne ukončiť svoje stredoškolské vzdelanie maturitou.
V Centre sociálnych služieb v BNB a v školských priestoroch prebiehala Praktická časť odbornej zložky MS pozostávajúca z praktickej realizácie a predvedenia komplexnej úlohy (odbor vychovávateľsko-opatrovateľská činnosť) alebo z obhajoby vlastného projektu (sociálno-výchovný pracovník).
- 17apr
Deň narcisov
Do celoslovenskej zbierky venovanej onkologickým pacientom a ich rodinám sme vďaka našim šikovným dievčatám - Eme Grajcárovej, Eme Ladickej, Alexandre Svítkovej a Demi Russo prispeli sumou 1085,35 eur.
Ďakujeme dievčatám aj štedrým darcom :-)
- 16apr
Predbežné výsledky PS
Milí uchádzači o štúdium na CSOŠ,
prostredníctvom systému ePrihlasky ste boli informovaní o predbežných výsledkoch PS.
V príprade otázok nás môžete kontaktovať na 0908510026.
PaedDr. Jana Kasalová, riaditeľka školy
- 15apr
Prváci veršovali o láske
Láska je jedným z najhlbších citov, ktoré zažívame. Na hodine sociálno-psychologického výcviku sme diskutovali aj o tomto fascinujúcom fenoméne, pričom úlohou študentov bolo vyjadriť ich názory a postoje poéziou. Tento kreatívny prístup im umožnil preniknúť hlbšie do ich vlastných citov a porozumieť, ako lásku vnímajú ich rovesníci.
Niektorí žiaci sa zamerali na romantickú lásku, ktorá dokáže rozžiariť každý jeden deň. Iní spomínali lásku rodinnú a dotkli sa tiež priateľstva, ktoré je rovnako cenné…
Poézia nám dáva slobodu vyjadriť sa bez obmedzení. S použitím metafor a obrazov dokázali preniesť svoje city na papier a mnohí prekvapili aj sami seba. Tu je malá ukážka:Cariño
Tvoja láska je taká hrejivá,
že naše hádky nikto nevníma.
V tvojom náručí sa najlepšie cítim,
srdce mi búši, hneď jak ťa zacítim.
Tvoje oči, zelené ako môj obľúbený les,
a v tvojom srdci hustý prales.
Keď ruku mi dáš, čas zrazu stojí,
nič viac už netreba, keď sme si svoji.
Tvoje slová sú nežný kvet,
čo rozvonia celý môj svet.
S tebou chcem kráčať celý čas,
lebo v tvojom srdci som doma zas.V. Dúbravková, 1.A
Láska je ako ranný dážď,
ktorý na okná potichu padá.
Vždy, keď cítim lásky teplo,
moje srdce sa roztápa.
Pre niekoho len obyčajné slovo,
no pre mňa to má význam veľký.
Vždy, keď cítim lásku,
svet už nie je temný.
Láska je v každom dotyku i slove
v pohľade, čo ti pravdu povie, a keď
ju nájdeš, drž ju pevne,
nech s tebou kráča stále verne.A. Sečanská, 1.A
Láska hory prenáša
Keď vidím jak sa na mňa pozeráš,
tak v srdci veľkú radosť mám.
Keď vidím tvoje modré oči,
hlava sa mi vždy zatočí.
Tvoj úsmev ma rozčarí,
srdce sa mi rozhorí.
Keď si v mojej blízkosti,
všetko sa mi rozjasní.
Keď si ku mne sadneš,
radosť vo mne nájdeš.
Tvoj hlas ma vždy prebudí,
úsmev mám vždy na tvári.Tvoje meno započujem,
v srdci sa zaradujem.
Keď sa pozriem na teba,
zamilujem sa znova.
Tvoje vlasy sú tak krásne,
že ich píšem až do básne.
Tvoj smiech ma vždy rozčarí,
že mám úsmev na tvári.M. Kováčiková, 1.A
Na prvej fotke si môžete prečítať báseň od E.Ondrejovičovej, 1.A
a na druhej fotke je báseň od M.Bírešivej, 1.A.
- 08apr
Superhrdina bez plášťa
Tretiaci Jakub Rusňák, Ema Gálisová a Alexandra Svítková nám vybojovali krásne 2. miesto!
- 02apr
Požehnané sviatky všetkým