Cirkevná stredná odborná škola sv. Terézie z Lisieux

v Bánovciach nad Bebravou

Kritériá

prijímacieho konania pre žiakov 9. ročníka ZŠ na študijný odbor

7646 M vychovávateľsko-opatrovateľská činnosť a 7661 M sociálno–výchovný pracovník

pre šk. r. 2020/2021

Riaditeľka Cirkevnej strednej odbornej školy sv. Terézie z Lisieux v Bánovciach nad Bebravou v zmysle zákona č.245/2008 o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov a zákona 596/2003 Z. z. o štátnej správe v školstve a školskej samospráve a o zmene a doplnení niektorých zákono dňa 23. 1. 2020  zverejňuje tieto podmienky prijatia na štúdium do 1. ročníka:

Študijný odbor:                  7646 M vychovávateľsko-opatrovateľská činnosť

Dĺžka štúdia :                      4 roky /denné štúdium/

Počet žiakov:                       15

Študijný odbor:                  7661 M  sociálno–výchovný pracovník

Dĺžka štúdia :                      4 roky /denné štúdium/

Počet žiakov:                        15

1. Forma  prijímacej skúšky:  písomná
      • 1. termín prijímacej skúšky : 11. 5. 2020
      • 2. termín prijímacej skúšky:  14. 5. 2020

1. Obsah  prijímacej skúšky:

Žiak vykoná prijímaciu skúšku z profilových predmetov pre študijný odbor 7646 M vychovávateľsko –opatrovateľská činnosť a 7661 M sociálno-výchovný pracovník

• slovenský jazyk a literatúra
      • biológia

1. slovenský jazyk a literatúra
        Písomný test
        Čas skúšky : 45 minút
        Počet otázok : 20
        Maximálny počet bodov:40

2. biológia
        Písomný test
        Čas skúšky : 45 minút
        Počet otázok : 20
        Maximálny počet bodov:40
        Úlohy budú zostavené v súlade s obsahom a rozsahom učiva základnej školy.

V predmete biológia bude obsahom skúšky učivo 7. ročníka ZŠ / biológia človeka/

1. POSTUP HODNOTENIA V PRIJÍMACOM KONANÍ

Pre stanovenie poradia úspešnosti, ktoré určí poradie prijatých a neprijatých žiakov sa stanovuje tento postup:

Žiak  získa body za:
      1. Prijímaciu skúšku  z predmetu slovenský jazyk a literatúra                  (40 bodov)

2. Prijímaciu skúšku  z predmetu biológia                                                   (40 bodov)
        / žiak musí získať spolu min. 16 bodov za prijímacie skúšky/
      3. Priemer známok z 2. polroka 7., 8. roč. a z 1. polroka 9. roč. ZŠ (z vyuč. predmetov: slovenský jazyk a literatúra, cudzí jazyk, dejepis, geografia, matematika, biológia, fyzika, chémia)

4. Body za prospech v ZŠ:                                                                             (50 bodov)

Priemer

2

11

1

Za úspešnú účasť  v predmetových olympiádach získa žiak nasledovné bodové ohodnotenie:
      okresné kolo                     1. - 3. miesto                                                             3 body
      krajské kolo                      1. - 3. miesto                                                             5 bodov
      celoslovenské kolo           1. - 3 miesto                                                              10 bodov

(Pre každý predmet sa berie len najlepší výsledok. Je potrebné doložiť hodnoverný doklad)

Za úspešnú účasť v  biblickej olympiáde získa žiak nasledovné bodové ohodnotenie,

dekanátne kolo           1. - 3. miesto                                                                 5 b
      diecézne kolo             1.-  3. miesto                                                                10 bodov
      celoslovenské kolo    1. - 3 miesto                                                                 15 bodov

Za úspešnú účasť (1.-3. miesto) v krajských a vyšších súťažiach

(Je potrebné doložiť hodnoverný doklad – diplom)

1. STANOVENIE PORADIA ÚSPEŠNOSTI

Pri rovnosti celkového súčtu bodov získaných v prijímacom konaní budú uchádzači prednostne prijímaní v nasledujúcom poradí:

1. Uchádzač so zníženou pracovnou schopnosťou.
      2. Uchádzač, ktorý získal lepšie bodové hodnotenie v prijímacej skúške.
      3. Uchádzač s lepším hodnotením za celkový prospech zo ZŠ.
      4. Uchádzač, ktorý získa lepšie hodnotenie za Testovanie 9 zo SLJ.

Z poradia vypadávajú žiaci, ktorí mali na konci  8. roč. a v 1. polroku 9. roč. ZŠ zníženú známku zo správania a tiež žiaci, ktorí  mali v 1. polroku 9. ročníka nedostatočnú  známku.

5. Uchádzač, ktorý získal v celoslovenskom testovaní žiakov 9 v každom predmete najmenej 90% bude prijatý bez prijímacej skúšky.
      1. Prijatí nebudú uchádzači, ktorí nedosiahnu v celkovom súčte aspoň 50 bodov.

1. Vzhľadom na profil absolventa tohto študijného odboru a budúce povolanie, nemôže byť prijatý žiak s ťažkým stupňom dyslexie, dysgrafie a dysortografie.

1. V zmysle vnútorného štatútu školy si zriaďovateľ  vyhradzuje právo prijať do každej prvej triedy CSOŠ troch žiakov, ktorí úspešne urobili prijímacie skúšky, na základe vlastných kritérií.

Podmienkou k platnému prijatiu každého žiaka je písomný súhlas žiaka a jeho rodičov alebo zákonných zástupcov s výchovou a vzdelávaním v duchu katolíckej viery a morálky.